PRAWO RODZINNE
Prawo rodzinne — rozwód, alimenty, podział majątku małżeńskiego i opieka nad dzieckiem
Prawo rodzinne to zbiór zasad dotyczących tego, co niezwykle cenne — naszych rodzin. Bezpieczeństwo i dobro dzieci, małżeństwo i jego zakończenie to sprawy wymagające empatii, bo dotykające emocji i życia osobistego. Nierzadko, żeby skutecznie rozwiązać problemy klientów, oprócz wsparcia prawnika potrzebna jest pomoc psychologa i mediatora.
Rozwód z orzekaniem lub bez orzekania o winie, czy separacja?
Kiedy nie ma szansy na uratowanie związku, kiedy zagrożone jest bezpieczeństwo czy dobrostan psychiczny jednego z małżonków lub dzieci, wtedy rozstanie jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku spraw o rozwód, szczególnie z udziałem dzieci, staram się szczególnie dokładnie zrozumieć potrzeby moich klientów i ich rodzin. Proponuję rozwiązania, które niosą jak najmniejszy koszt emocjonalny, ale są dostosowane do oczekiwań i wartości klientów.
Oparte na faktach rozwiązania, które uwzględniają emocje
Zawsze pamiętam, że występuję w roli reprezentanta interesów osób, które przechodzą przez głęboki życiowy kryzys. Emocje mogą uniemożliwiać im realistyczny ogląd swojej sytuacji — prawnej i majątkowej. Przedstawiam opartą o fakty i przepisy analizę, a następnie proponuję skuteczne i racjonalne rozwiązania. W uzasadnionych przypadkach polecam współpracę z terapeutą rodzinnym. Kiedy istnieje potrzeba udowodnienia winy lub odnalezienia źródła dochodów, korzystam z pomocy sprawdzonego biura detektywistycznego.
Kontakty z dziećmi i alimenty
Po rozstaniu trzeba ustalić nowe reguły opieki nad dziećmi. Z kim będą mieszkały? Jakie będą zasady kontaktów z dziećmi? Jaka będzie wysokość alimentów? Czasami taka decyzja musi zapaść w sądzie. Skutecznie przedstawię Państwa potrzeby i użyję odpowiednich argumentów prawnych, by uzyskać optymalne rozwiązanie sprawy.
Rodzicielski plan wychowawczy i wspólna władza rodzicielska
Jeśli rodzice po rozstaniu chcą nadal wspólnie podejmować decyzje o wychowaniu dziecka, czyli wspólnie sprawować władzę rodzicielską, potrzebne będzie pisemne porozumienie. Taki dokument to rodzicielski plan wychowawczy. Prawnik pomoże w jego formalnym ujęciu, ale jeśli emocje między rodzicami utrudniają porozumienie, warto skorzystać z mediacji.
Pozew o podwyższenie alimentów
Wraz z rozwojem dziecka, zmieniają się jego potrzeby materialne. Rozwój talentu sportowego, pomoc w nauce czy choroba dziecka wiążą się z kosztami, co może wymagać podwyższenia alimentów. Jeśli zobowiązany do alimentacji rodzic nie chce się zgodzić na podwyższenie kwoty, konieczne może być rozpatrzenia sprawy przez sąd.
Jeśli oboje rodzice są zgodni co do wysokości alimentów, nie będzie konieczna wizyta w sądzie. Wystarczy ugoda podpisana przed mediatorem. Jeśli zobowiązany do alimentacji rodzic nie będzie wywiązywał się z postanowień ugody, wystarczy wystąpić o nadanie ugodzie klauzuli wykonalności. Nadanie klauzuli wykonalności odbywa się z reguły na posiedzeniu niejawnym, co oznacza, że nie ma potrzeby, aby rodzice stawiali się w sądzie.
Nasza lokalizacja
Kancelaria Adwokacka Mediacyjna
Joanna Popławska-Skorupka
ul. Glebowa 63
95-200 Pabianice,
tel. kom. 606 743 402
e-mail: adwokat@poplawska-skorupka.home.pl
Nr rachunku bankowego mBank: 35 1140 2004 0000 3602 7552 7551
Godziny przyjęć klientów:
poniedziałek, wtorek, środa: w godzinach od 17.00 do 19.00.